Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minecraft
#1
Minecraft

Özgür ve geliştirilebilir özelliği ile piyasalarda epey ses getiren oyunlar arasında Minecraft’ın olduğunu görebiliyoruz. 2009 senesinde ilk kez duyulmaya başlanan ve Markus Notch Persson tarafından oluşturulan bilgisayar oyunu olduğunu söyleyebiliriz. 2011 senesinde ise piyasadaki etkinliğini arttırarak, ülkemizde ve dünya üzerinde epey tanınır hale gelen yapıya sahip olduğunu ekleyebiliriz. Oyunun temel mantığı, kullanıcının hayal dünyasını oyun içerisinde oluşturmasıdır. Emek, zaman, hayal gücü ve geliştirme isteyen oyun, var olan blokların kullanılarak, birşeylerin oluşturulması, inşa edilmesi ya da görsel açıdan düşünülenin oluşturulmasına imkan vermektedir. Tabi tüm bunları, piksel görüntüye sahipmiş gibi olan grafikler üzerinden yapıldığını da eklemek gerekiyor.
Minecraft Neden Tercih Ediliyor?
Minecraft temelde, yüksek kaliteli grafik arayanlar için çokta tercih edilen bir oyun modeli olmamıştır. Tüm haritayı pek çok amaç için kullanma imkanı dahi olsa ya da istediğimiz şeyi yapabilme imkanı verilse de, iyi oyun arayışında olanlar grafik açısından bu oyundan kopmuştur. Fakat temelde dünya üzerinde Minecraft’in kullanıcının 15 milyondan daha fazla olduğu biliniyor. Hem Windows için hem de MAC işletim sistemleri için oyunu epey sıklıkla oynandığını ve aynı zamanda cep telefonları içinde uyumlu formatlarının olduğunu bu bağlamda eklemek mümkündür.
Oyun üzerinde çok kapsamlı bir hikaye modunun olmadığını söyleyebiliriz. Genelde 3 boyutlu olan bloklar üzerinden, kendinize ait bir dünya oluşturabildiğiniz mekanizmayı barındırmaktadır. Hikaye formatlarını dilerseniz siz kendiniz için oluşturabilir ve çeşitli araç-gereç kullanarak, evinizi, barkınızı, teknenizi, yaratıklarınızı ya da eşinizi oluşturabilirsiniz. İsteyenler, büyük şehirler, kaleler, surlar, ejderhalar ya da diğer akla gelen pek çok konuyu yapabilmektedir.
Minecraft Diğer Özellikleri
Minecraft içerisinde pek çok nokta olduğundan dolayı, her kullanıcının bilmediği bazı az bilinen özelliklerinde olduğunu görüyoruz. Örnek olarak zombi köyüne Zarar İkrisi ile Altın Elma atılırsa, köyün bir süre sonra kazıkçı köyüne dönüştüğü açıklamaları yapılmıştır. Bunun gibi pek çok ince detay oyun içerisinde yer alır ve zihin geliştiren oyun olduğunu da söylemek gerekiyor. Böylesine taleplerin olmasından dolayı Minecraft’ın Microsoft tarafından satın alındığını ve tercih edildiğini de bu vesile ile aktarmak mümkündür. 


https://www.oyuncubilgisi.com/showthread.php?tid=769
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Minecraft Zombi Saldırısı RiSeN 0 237 01-06-2019, Saat: 09:28
Son Yorum: RiSeN
  Minecraft Boya Savaşı RiSeN 0 241 01-06-2019, Saat: 09:28
Son Yorum: RiSeN
  Minecraft Kedi Oyunu RiSeN 0 255 01-06-2019, Saat: 09:28
Son Yorum: RiSeN
  Çeşitli platformlarda Minecraft güncellemesi yayımlandı RiSeN 0 267 01-06-2019, Saat: 09:28
Son Yorum: RiSeN
  Problems installing Minecraft Windows 10 RiSeN 0 241 01-06-2019, Saat: 09:28
Son Yorum: RiSeNKonuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi